В бібліотеці Багрицького вшанували пам'ять Тараса Шевченка

 
3 березня 2017 року в бібліотеці ім. Едуарда Багрицького відбулась літературно-поетична композиція, приурочена до 203-го дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Вшанувати пам'ять поета прийшли студенти Одеського автомобільно-дорожнього коледжу Одеського національного політехнічного університету.

Відкрила захід завідуюча бібліотекою ім. Багрицького Ірина Гіндіна, яка розповіла про важливість постаті Тараса Шевченка та його роль у розвитку української культури. Тяжка доля безправного кріпака не завадила йому досягти визнання та вічного вшанування.  Завідуюча бібліотекою закликала молодь брати приклад з таких людей і, не дивлячись на перепони, йти до своєї мети.

Далі слово було надано  артистці Одеської філармонії, лауреату театральної премії ім. Лії Бугової Хонич Ларисі Олександрівні. Вона зізналась, що вже давно зацікавлена життям і творчістю письменника, а біля трьох років тому створила власну програму під назвою «Дитинство та юність Тараса Шевченка».


Проникливо та артистично ведуча декламувала вірші поета та розповідала студентам цікаві факти з життя Тараса Григоровича.

Вона розказала про дитинство і юність поета, про навчання в сільській  церковно-приходській школі, про роки кріпацтва. Ведуча наголосила на те, що Шевченко був не лише письменником і поетом, а й дуже талановитим художником. Вона детально розповіла про захоплення юного поета живописом, про зустріч з художником Іваном Сошенком та про знайомство з іншими відомими на той час художниками Санкт-Петербурга. Про те, як вони спільними зусиллями викупили його з кріпацтва. Одразу після викупу з кріпацтва у 1838 р. Шевченко вступає до Академії мистецтв, де жадібно вивчає живопис, малюнок і творчість російських і українських письменників. Після закінчення в 1844 році Академії мистецтв письменник повертається в Україну, в Києві працює художником у Київській тимчасовій комісії з питань розгляду старих актів. У цей же період Тарас Григорович знайомиться з Костомаровим, формуються його політичні погляди. Він вступає в «Кирило-Мефодіївське» суспільство. Туга за рідним краєм виливаються у зворушливі вірші про Україну і український народ. Саме за написання творів «малоросійською мовою» в березні 1847 року поета заарештовують і відправляють на заслання до Орської фортеці, із забороною писати і малювати. 10-річне заслання сильно підірвало здоров’я поета. Свій 47-й день народження письменник зустрічає тяжкохворим, а наступного дня, 10 березня 1861 року його не стало. Помер письменник в Петербурзі. 


Студенти, хоч і були вже знайомі з біографією поета, почули багато цікавих і нових для себе фактів з життя Шевченка. А надзвичайно зворушливе виконання його віршів нікого не залишило байдужим. Вони подякували ведучій гучними аплодисментами і букетом квітів.

Одна зі студенток коледжу, Анастасія Зелена, вшанувала пам’ять Тараса Григоровича виконанням сучасної української пісні. А класний керівник групи, Іванько Лілія Васильівна підкреслила, що дуже важливо знати історію свого народу, на прикладі життєвого шляху видатної особистості, такої, як Тарас Шевченко. Особливо зараз, коли виборюється свобода і незалежність нашої держави.  Вона подякувала організаторам за надзвичайно цікавий і пізнавальний захід.Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Перед Пасхою священной. Чистый празднуем четверг.

Криминальное чтиво мистера Чейза.