В бібліотеці Багрицького пройшли вечорниці
Справжній дух українських вечорниць відтворили 30 травня 2017 року у бібліотеці ім. Е. Багрицького. Талановиті жінки та дівчата зібралися, щоб поділитися одна з одною своїм досвідом у рукоділлі.
Відкриваючи захід, завідуюча бібліотекою Ірина Гіндіна, наголосила на важливості відтворення питомих українських традицій, адже в наш час, на шляху до свободи, це актуально, як ніколи.
Солістки народного козацького хору «Козацьке коло» Лариса та Злата Козловські в національних українських костюмах виконали народні пісні і навіть запросили усіх присутніх до хороводу. Це надало жіночим посиденькам атмосферу справжніх вечорниць.
Далі, громадський діяч, журналіст, та й ще талановита рукодільниця Надія Яшан розповіла присутнім про своє захоплення – вишивку хрестиком. На відео-слайдах вона показала велику колекцію своїх вишиванок, більшість з яких вишивала власноруч. Вона детально розповіла присутнім про технічні нюанси – вибір тканини та ниток, техніку накладання стіжків, де і за якими цінами можна придбати заготовки для вишивок. Також майстриня розповіла про сакральне значення вишивки, як за допомогою візерунків можна кодувати свою родину на добробут та щасливу долю. Вишита сорочка здавна в Україні служила як прикрасою, так і оберегом. За старослов’янськими традиціями чужу вишиванку одягати не можна. Вважається, що так можна «перебрати» на себе чужу долю. Існує повір’я, що якщо сорочка вишита на добре життя близькою людиною, то вона буде оберігати людину і приносити їй спокій та щастя. А ще, дівчата колись обовя’зково вишивали сорочки своїм майбутнім чоловікам. Ходили повір’я, що такі дівчата швидше виходили заміж, як тільки закінчували роботу та ніби магнітом притягували до себе найкращих чоловіків.

«Вишивання – це моє хоббі», – пише на своїй сторінці у Фейсбук Надія Яшан. «Хоч і небагато є вільного часу, але знаходиться такий момент, коли хочеться втекти від всього світу. Тоді я починаю творити.
Я не знаю і половини того, чим багата техніка вишивання. Але друзі запронували поділитися моїми секретами. І справді в мене багатенько зібралося своїх робіт. Чому б і ні?!? Я ж тільки ЗА. Тим більше, вишиванка зараз модна, як ніколи. І не тільки в Україні».

Ця зустріч стала першою з ряду запланованих вечорниць. Дівчата і далі планують збиратися на майстер-класи для обміну своїми знаннями та вміннями у різних напрямках народної творчості – вишивці, в’язанні, вокалі тощо. Наступним відбудеться практичне заняття з вишивки у суботу, 3 червня о 16:00 у бібліотеці ім. Е. Багрицького, де усі охочі будуть закріплювати отримані від Надії знання на власному досвіді. 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Перед Пасхою священной. Чистый празднуем четверг.

Криминальное чтиво мистера Чейза.