В бібліотеці Багрицького подорожували до Енерголенду


7 червня 2017 року працівники бібліотеки ім. Едуарда Багрицького провели для вихованців шкільного табору середньої школи № 52 пізнавальний урок-гру «Подорож до Енерголенду»
За допомогою налядних відео-слайдів дітям розповіли, що таке енергія, які види енергії існують, звідки береться енергія в наших будинках і як дбайливо й економно її використовувати.

Всі джерела енергії поділяються на дві великі групи - відновлювані (енергія сонця, вітру і води) і невідновлювані (торф, вугілля, газ, нафта).
Головним джерелом енергії на землі є Сонце. Воно дає нам необмежену кількість енергії. Сонце випромінює величезні потоки світла і тепла, приводячи в рух вітер і воду, дає життя людям, тваринам, рослинам. Дітям показали цікавий і пізнавальний мультфільм про сонячну енергію і про ефективність сонячних батарей.
Але, на жаль, в наші дні більш активно використовується енергія невідновлюваних джерел - газ і нафта. Вчені підрахували, що для відновлення запасів нафти, якої людству вистачило б на 1 рік, необхідно 3 мільйони років, до того ж, їх виробництво і використання дуже негативно впливає на навколишнє середовище.
Учні дійшли висновку, що з ситуації, що склалася треба знайти вихід і згадали масу способів, як можна більш дбайливо і економно використовувати енергію - вимикати з розетки електроприлади, коли ними не користуєшся, йдучи з приміщення, вимикати світло, економніше витрачати воду з крана і т. ін. А ще краще - переходити на альтернативні, невичерпні джерела енергії.
Далі діти грали у «Вгадай електроприлад», показуючи жестами загадане слово, розгадували «Електрокроссворд» і уявляли себе мешканцями Енерголенда - лампочками: звичайними лампочками розжарювання, енергозберігаючими і світлодіодними. Познайомившись з кожною з них, зробили висновок, що світлодіодні лампочки споживають на 90% менше енергії, ніж звичайні лампочки, а світять набагато яскравіше.
Закріпили отримані на уроці знання захоплюючою грою.
Сподіваємося, діти запам'ятають ці нехитрі правила економії природних ресурсів і будуть використовувати їх у повсякденному житті.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Перед Пасхою священной. Чистый празднуем четверг.

Криминальное чтиво мистера Чейза.