Жив или мертв - Кот Шредингера!

28 листопада 2017 р. в бібліотеці ім. Едуарда Багрицького відбулася зустріч благодійного циклу «Шредінгерфест», організований членами освітнього проекту «Інтелектуаріум». Організатори даної зустрічі – члени філософського клубу, заснованому при Одеському Національному Політехнічному університеті вирішили поєднати дві високі мети – розширення наукових знань про навколишній світ та благодійну допомогу тваринам. Цей цикл було розпочато ще в травні 2017 року для допомоги домашньому притулку для тварин «Котяче царство». Його мета – не тільки підвищити рівень інтелектуальної обізнаності населення, а й  привернути увагу і фінансову підтримку до проблем утримання безпритульних тварин, які гостро потребують житла, кормів, ліків, посуди та наповнювачів.

Привітавши присутніх, завідуюча бібліотекою Ірина Гіндіна розповіла історію бібліотеки, зокрема про Едуарда Багрицького, на честь якого було названо наш філіал та освітила функції та призначення бібліотек в сучасному світі.
Далі слово було надано викладачу Політехнічного університету Олександру Яковенко, який провів надзвичайно цікаву і пізнавальну лекцію під назвою «Про долю кота Шредінгера», присвячену основним принципам квантової механіки. Він розповів, як в ході розвитку науки змінювалось уявлення вчених про елементарні частини і про природу речей взагалі. Квантова механіка дає точніші й правдивіші результати у розумінні навколишнього світу, ніж класична механіка, хоч досі ще залишається багато невизначених питань.
Окрему увагу приділили Коту Шредінгера – герою відомого уявного експерименту австрійського фізика-теоретика Ервіна Шредінґера, в якому цей кіт повинен перебувати рівночасно у двох станах – живому і мертвому. Згідно з цим експериментом, уявного кота поміщено в коробку, перебуваючи в якій, він із імовірністю 50% живий та 50%   мертвий. Згідно з принципами квантової механіки, кожна елементарна частинка рівночасно може перебувати в кількох станах. Так само й кіт Шредінґера в умовах експерименту може бути живий і мертвий водночас, допоки хтось не відчинить коробку й не визначить живий кіт чи ні. Відмінність кота від елементарної частинки в тому, що кіт є макроскопічною фізичною системою.

Присутні були в захваті від того, як складні природні процеси можна пояснити простою зрозумілою мовою і ставили лектору багато запитань. А головне, ніхто не забув про благородну мету зустрічі – допомогу чотириногим друзям. Організатори розповіли присутнім, що засновниця притулку «Котяче царство» Катерина Бродська самотужки доглядає 70 котів, більшість з яких потребують лікування і спеціального догляду. Притулок існує виключно за власні кошти і за рахунок допомоги небайдужих людей, тому усіх охочих закликали долучитися до збору коштів та до надання будь-якої посильної допомоги.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Перед Пасхою священной. Чистый празднуем четверг.

Криминальное чтиво мистера Чейза.