Відкриття виставки українського народного костюму
7 грудня 2017 року в бібліотеці ім. Едуарда Багрицького відбулось відкриття унікальної виставки народної майстрині, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Любові Лаптевої (Жегун). Серед робіт, представлених на виставці – українські костюми з різних регіонів країни, чоловічи сорочки, рушники, вишиті картини та ікони. Вишивка представлена у техніці «народні шви», якою здавна вишивали у різних куточках України.
На урочисте відкриття виставки були запрошені учні 1 гімназії, студенти Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ та слухачі Університету третього віку.

Відкриваючи захід, завідуюча бібліотекою Ірина Гіндіна відмітила, що свій творчий шлях майстриня розпочала ще з раннього дитинства. Вона брала участь у більш ніж 200 регіональних, національних та міжнародних виставках, за що неодноразово була нагороджена подяками, грамотами і, навіть, медаллю папи римського Павла Іоанна ІІ за те, що її роботи експонуються у Ватикані. За участь у конкурсах отримала звання «народний майстер». Шанують її творчість і за кордоном. Багато її робіт відправились у Польщу, США, Великобританію, Австрію, Австралію, Молдову, Ватикан. Деякі з її шедеврів подарено музеям і церквам Маріуполя. Кожного року вона бере участь в конкурсах на «кращий твір року» серед майстрів України.
Автор робіт Любов Андріївна розповіла присутнім, що в кожному регіоні України були свої унікальні візерунки і орнаменти, які не лише прикрашали одяг, а й несли глибокий сакральний зміст та зашифрований код нації. Більшість з орнаментів носили обереговий характер. Так, наприклад, солярний знак, розповсюджений у візерунках Східного Поділля, означає «захист матері». Саме цей символ Добровольчий батальйон «Азов» взяв собі на шеврони. Смислове наповнення носили і кольори вишивки. Червоний, всупереч сучасним уявленням, здавна вважався чоловічим кольором, а чорний чи синій – жіночим. Глибокий зміст вкладався і у вишивку рушників, які розподілялись на обрядові та ужиткові.
Після виступу автора виставки, слова подяки та захоплення роботою майстрині висловив керівник відділу Одеського обласного центра української культури Микола Кмітевич, керівник об’єднання рукоділля «Нитка Аріадни» Віолетта Слюсаренко, представник Центру соціального обслуговування Приморського району Марія Фетісова, громадський діяч Лілія Гричулевич, представник Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ Тетяна Фольгіна. Вони були вражені кропіткою роботою рукодільниці і цікавою лекцією про символіку і сакральний зміст питомої української вишивки, відмічали, наскільки важливо в наш час відроджувати та передавати традиції і надбання українського народу. Усі бажали пані Любові терпіння, натхнення і подальших творчих успіхів.
Дещо інакше свою вдячність виразили учениця 1 гімназії Ліза Гай та учень 9 гімназії Богдан Бекетов. Вони акапельно заспівали декілька українських пісень.
Після офіційного відкриття виставки, багато хто з присутніх ставили авторці запитання і з захватом розглядали вишиті шедеври. Виставка викликала жвавий інтерес і серед представників преси і мас медіа.

Виставка буде доступна для перегляду ще протягом двох тижнів. Усіх охочих запрошуємо до бібліотеки ім. Е. Багрицького за адресою: вул. Преображенська 35 а.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Перед Пасхою священной. Чистый празднуем четверг.

Криминальное чтиво мистера Чейза.