Сообщения

Сообщения за февраля 19, 2017
Изображение
 Міжнародний день рідної мови

    Рідна мова – це мова рідної землі, це мова предків, близьких і далеких. Кожний народ віками творить собі мову, відповідно до своєї вдачі, менталітету, до своїх потреб. Наша мова і давня, і багата, і могутня і одна з наймилозвучніших. Не випадково посіла укр. мова третє місце на конкурсі в Парижі в 1934 році. Перше місце дісталось французькій, друге – перській (багата на метафори, образи, епітети).     Все це, а також ще багато цікавого розповіла читачам бібліотеки сторінка інформаційного калейдоскопа «Роздум про рідну мову», яка відкрилась в бібліотеці-філії №28, за адресою пр. Гагаріна, 16/3.     Історія свята, на жаль, має трагічний початок 21 лютого 1952 р. , у Бангладеш влада придушила демонстрацію людей, які виражали протест проти заборони своєї мови. Відтоді у Бангладеш – це день полеглих за рідну мову і ЮНЕСКО проголосила 21 лютого Міжнародним днем рідної мові у листопаді 1999 р. А з 2000 року цей день відзначаємо ми, українці.
    Історія укр…
Изображение
   Імена промовляють віками
Календарний інформе: " Імена промовляють віками".     Бібліотека-філія №28, за адресою пр. Гагаріна 16/3, в лютому 2017 році познайомила своїх читачів з видатними особистостями в галузі літератури, які зробили свій внесок у її розвиток. Для цінителів по-справжньому прекрасного і хто знає толк в літературі, були  відзначені такі письменники, як Всеволод Іванов – 125р. з д/н (письменник, драматург, сценарист української картини «Олександр Пархоменко»). Віктор Гюго – 125 р. від дня народження – французький письменник, поет, публіцист, лідер течії романтизму французької літературі). Джоном Стейнбеком – 115 р. від дня народження – американський письменник-реаліст, лауреат Нобелівської та Пулітцерівський премій, авторів про соціальні проблеми американського життя та шляхи їх вирішення.      Читачам була запропонована книжкова виставка, з її допомогою розкриті інформаційні ресурси бібліотеки, які мають на меті, як найповніше познайомити читача з творчістю…
Изображение
               «України часточка в мені»
25 лютого 2017 року бібліотека-філія №28, за адресою пр. Гагаріна 16/3, зібрала шанувальників творчості Леся Курбаса. Бібліотекарями була проаналізована творча спадщина українського режисера, оратора, драматурга, публіциста. Названо основні акторські ролі Л. Курбаса, а також постановки та кінофільми. Наведено бібліографію рецензій, виступів та інтерв*ю.     Ім*я Леся Курбаса – назавжди серед плеяди славетних імен світового театрального мистецтва.
Изображение
День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

 У трагічному ХХ столітті, яке вже стало історією, людство зазнало величезних втрат. Дві світові війни, сотні локальних воєн и збройних конфліктів, мільйони загиблих. Війни мирного часу, які самі по собі є аномалією, були різними, мали різні цілі і завдання, точились в різних країнах.     До останнього часу участь наших співвітчизників в локальних війнах за рубежем несправедливо замовчувалась.     Указом Президента України від 11.02.2004 року, 15 лютого в нашій державі відмічається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У цей день ми вшановуємо мужніх ветеранів та схиляэмо голови перед пам*ятью загиблих.     15 лютого 2017 року в бібліотеці-філії  №28 ЦБС для дорослих за адресою пр.. Гагаріна, 16/3 для широкого кола читачів була відкрита сторінка «Інформаційного калейдоскопа» «Загиблі на чужині». Фотографії мужніх людей, які приймали участь у Афганській війні, а також художні і публіцистичні …
Изображение
      25 рiчниця затвердження Державного герба
    Кожен народ, маючи свою iсторiю, має и свої iсторичнi святинi – герб, прапор, гiмн.

У 20 статтi Конституцiї записано: Державними символами України є Державний прапор, Державний Гiмн, Державний герб. А також записано, яким саме мають бути Державнi символи. 19 лютого, до 25 рiчницi затвердження Державного Герба – в библиотецi-фiлiї №28, за адресою пр. Гагарiна, 16/3, на сторiнцi iнформацiйного калейдоскопа «З голосу нашої Клiо», библиотекарi запропонували читачам iнформацiю, автори якої, спираючись на iсторичнi знахiдки, пояснюють змiст украинськоiї символiки, та її значення в нацiональному державотвореннi.
Изображение
 Пам*яті Героїв Небесної Сотні
  20 лютого у бібліотеці-філії №28 за адресою пр. Гагаріна, 16/3 була відкрита сторінка інформаційного калейдоскопа, присвячена Героям Небесної Сотні.
    Бібліотекарі разом с читачами схилили голови перед пам*ятю людей різного віку, яких було вбито у мирний час ХХ1 століття, запалили свічу пам*яті. Цією акцією закликали згадати усіх Героїв, які поклали голови за майбутнє. Хай пам*ять всіх невинно убитих згуртує живих, надасть силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.     Акція проходила у супроводі давньої лемківської пісні «Пливе кача по тисині», яка стала тугою, смутком, та лобним гімном України.
Изображение
Майбутнє починається сьогодні,  на нашій виставці  книг «Моя Україна» .


Не тільки людина, не тільки сім’я, мають властиві їм ознаки. Кожна держава також має свої розрізнювальні символи. Це – герб, прапор і гімн. З глибини віків дійшла до нас легенда, жила собі жінка, і мала вона трьох синів. Сини зростали чистими, сміливими, дуже любили свою неньку і готові були віддати за неї своє життя. Виросли сини і розійшлися по світах, прославляючи свою матір. Найстаршому мати подарувала золоту корону з трьома промінцями. Корона зігрівала людей, вела вперед, показувала шлях до кращого життя. За цю трипроменеву корону люди дали першому синові ім’я «Тризуб». Середньому синові мати дала в дорогу блакитно-жовтій одяг. Сміливий та сильний був середній син ,і прославляв він свою матір добрими звитягами, вчинками. Люди запам’ятали його і назвали «Прапором». А найменший син отримав у дарунок від матері солов’їний голос. І де б він не був, усюди лунала його дзвінка урочиста пісня. За цей голос і величний сп…
Изображение
"Я с радостью хочу сообщить вам, что мы планируем 2017 год объявить годом Японии в Украине", - заявил Порошенко на встрече с губернатором префектуры Киото Кеидзи Ямадой  в Киото.

Дорогие наши читатели,  когда Вы едите по Французскому бульвару на большой скорости, и вдруг видите указатель библиотека №33.
Вы на мгновение задумайтесь, не зайти ли к нам в гости, и открыть вместе с нами загадочную страницу прекрасной Японии. На книжной выставке представлены только самые актуальные и познавательные книги о Японии.


Мы хотим нарисовать Японию без Японии с помощью наших книг на выставке:  «Цветущие ветки сакуры».


В Японии сохраняются многие традиционные виды литературы и искусства. Особой популярностью пользуются стихотворные жанры: танка (нерифмованное пятистишие из 31 слога) и хайку, или хокку (нерифмованное трехстишие из 17 слогов). В воскресных выпусках большинства общенациональных и местных газет имеются колонки со стихами в жанре хайку или танка и оценкой лучших из присланных работ.…
Изображение
"Чехов и Одесса"Одесса- уникальный в своем роде город. Её история хранит в своей памяти не только огромное количество удивительных событий, но и множество громких имён людей, которые жили здесь или бывали проездом, на гастролях, просто гостили у друзей  или отдыхали.          20 февраля в гостиной филиала № 32 прошел Лекторий.  Подготовили и провели - библиотекари читального зала А. Вишнева и В.Семёнова. Приглашенные гости: лауреат многих литературных конкурсов, актриса и чтица Е.Куклова, представители отдела Краеведения б-ки им. И.Франко. 
История подтверждает: в каждом знаменательном или великом событии всегда есть следы Одессы. Это коснулось и жизни А. П. Чехова.     Антон Павлович приезжал в Одессу четыре раза. Визиты были не очень продолжительными, однако, этот город сыграл определенную роль в творческой жизни писателя – она дала ряд прототипов его произведениям.    В Одессе Чехов не только отдыхал, знакомился с городом и дачными окрестностями, но и завязывал знакомства, к…
Изображение
БИБЛИОТЕКА-ФИЛИАЛ № 16 имени М.Ю. ЛЕРМОНТОВА
         Улица Новосельского, 69/71, телефон 717-50-87


     «ТВОРИТЬ ДОБРО».
 16 февраля в библиотеке-филиале
 № 16 
 прошел День спонтанного проявления доброты. 
Зав. библиотекой
Чубина Галина рассказала, что этот день был установлен по инициативе благотворительных организаций мира, что главное в нашей жизни – это любовь и доброта, умение сочувствовать и сопереживать ближнему.  Не должно быть своих и чужих, мы все друг другу родные и должны искренне и бескорыстно совершать добрые поступки. Затем Галина прочитала замечательное стихотворение Инны Кашежевой «Разговор о доброте». 
               Добро…доброта…добронравие…
              Ах, кругом идет голова!
              Писать надо каждому набело
              Великие эти слова. 

 Затем выступила группа «Славянские гусли». Присутствующие слушали душевные песенные композиции и знакомились со звучанием такого необыкновенного инструмента, как гусли.