Літературний ринг «НЕО прорив»


10 лютого 2018 року в бібліотеці ім. Едуарда Багрицького відбувся четвертий Літературний ринг «НЕО прорив».
Відкриваючи вечір літературних змагань, співробітники бібліотеки привітали усіх присутніх і побажали їм творчого натхнення, а також запропонували присутнім приєднатися до кола читачів бібліотеки.
Словами привітання та вступним словом розпочала захід Світлана Кругловська керівник ГО «Заклад культури «Музика Землі» та  літературно-музичного клубу «Мистецтво слова». Зачитавши свій вірш «Метаморфозы февраля», Світлана зупинилася саме на цьому явищі. Лютий, він такий багатоликий і непередбачуваний: то дощиком проллється, то снігом присипле, він, як би шліфує грані Зими перед переходом у Весну. У лютому народжуються дивовижні люди – езотеричні, містичні, часто не зрозумілі Водолії, і мрійливі, глибокі, дуже творчі Риби.
У літературі, народжені в лютому теж проявлялися дуже по-різному. Окрім багатограного Бориса Пастернака і неймовірно талановитої, вольової Лесі Українки, в лютому народилися романтики Жюль Верн і Василь Жуковський, майстер детективів Жорж Сименон і класик англійської літератури Чарльз Диккенс, національне надбання Франції Віктор Гюго і байкар Іван Крилов, український письменник-фантаст Борис Штерн.
Більш докладно Світлана зупинилася на творчості Бориса Пастернака, присвятивши йому сторінку пам̓яті. Прочитала вірш «Во всем мне хочется дойти до самой сути…» вірші цього дивовижно талановитого поета звучать у піснях і романсах, звучать у наших серцях. Протягом заходу був використаний відеоряд романсів "Зимняя ночь", "Снег идет", чудова пісня "Никого не будет дома", які створили дуже теплу і затишну атмосферу вечора. Згадавши іменінницю лютого Лесю Українку Світлана більш детально зупинилася на деяких аспектах життя видатної письменниці та прочитала  свій улюблений вірш Лесі Українки «Когда цветет Никотиана». Крім того, Світлана згадала, що 10 лютого у стародавні часи був звичай пригощати домовика.
Оскільки літературний ринг був вільної побудови, тобто усі присутні мали змогу виступити. У рингу прийняли участь Галина Вірт, Катерина Рибалова, Лілія Чепурняк, Орина Олександрова, Валентина Черенок, Вега, Анастасія Дропак, Ірина Міненкова, Ольга Метьолкіна, Валентина Брянська, Наталя Тіжевська. Усі вірші присутніх були поєднані  однією тематикою, тематикою перевтілень, тематикою метаморфоз.
Закриваючи вечір ведуча Світлана Кругловська прочитала свої чарівні вірші «Відчуваю тебе у ніжному подиху миті…» та «Ми відкриваєм двері в новий день..»


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Перед Пасхою священной. Чистый празднуем четверг.

Криминальное чтиво мистера Чейза.